Zakládáme si na individuálním přístupu ke klientovi, založeném na pochopení jeho potřeb. Bude Vašemu projektu vyhovovat více agilní přístup, nebo waterfall management (vodopádový přístup k řízení projektu)? Kontaktujte nás a my připravíme analýzu Vašeho přání či problému, probereme s vámi možná řešení a společně najdeme to nejlepší. V rámci úzké spolupráce budete moci kontrolovat průběh celého projektu až po předání kompletního, odzkoušeného řešení dle Vašich představ.

Jsme flexibilní a rádi vám vyjdeme vstříc. Stačí si vybrat, který model vám bude vyhovat více.

Máte zkušenosti s IT projekty, zcela jasnou představu, co chcete, a potřebujete garantovat termín a cenu výsledku?

V tom případě pro vás může být vhodný tzv. vodopádový model řízení projektu.

Vodopádový model řízení projektu

Tento model začíná přesnou specifikací zadání z vaší strany, zbytek je naší záležitostí a končí předáním ověřeného software v garantovaném termínu a ceně. Samozřejmě, že i s formulací zadání vám dokážeme pomoci a vše spolu nejprve důkladně probereme.

Velkou výhodou tohoto přístupu je rychlý postup s jednoznačným a dobře zdokumentovaným výsledkem – vaším softwarem. Vodopádový model řízení projektu je vhodný zejména pro menší a nekomplikované projekty.

Máte spíš jen rámcovou představu, co byste potřebovali?

Můžeme vám nabídnout agilní přístup, při kterém vy určíte cíl, a společně k němu najdeme cestu.

Agilní model řízení projektu

Při tomto přístupu jste to vy, kdo definuje cíl, priority a náplň jednotlivých kroků implementace, my pak tyto kroky ve spolupráci s vámi naplňujeme. Celý proces se tedy zaměřuje na vás, jako našeho klienta, a celý produkt se vytváří postupně, inkrementálně po jednotlivých funkcích. Pokud se v průběhu řešení změní vaše potřeby nebo dostanete nový nápad, není to žádný problém. Pro řízení použijeme takovou metodiku, která se nejlépe hodí pro typ, velikost a složitost vašeho projektu – kombinujeme zejména přístupy lean developmentu, vývoje řízeného testy a scrum.

Velkou výhodou agilního přístupu je lepší naplnění vašich představ a těsná spolupráce nás, vývojářů, s vámi, klientem. Agilní přístup umožňuje rozmotat změť na první pohled nesourodých požadavků, popsat zprvu neuchopitelný problém a dát jasnou vizi cíle a cesty k jeho dosažení. Proto se běžně tento přístup používá zejména u velkých a složitých projektů. V takovém případě pak můžeme zákazníkovi nabídnout i „finanční mapu“ naší společné cesty – tj. co, kdy a za kolik lze realizovat. Abyste získali ještě lepší představu o cestě a výsledku, můžeme po dohodě s vámi vybranou malou část vašeho projektu zrealizovat jako tzv. Proof of Concept. Po jeho úspěšné realizaci dokončíme společně celé dílo.

Nebojte se nám ozvat!